Esnafın sorunları Ankara’ya ulaşacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti Çanakkale İl Teşkilatı esnaf ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Sorunları yerinde tespit ederek istek ve sıkıntıları raporlayan teşkilat, rapor haline getirdikleri sorunları Ankara’ya taşıyacak. İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve ekibi Demircioğlu esnafını, geçtiğimiz gün ziyaret etti.

Esnafların sorunlarını tek tek dinleyen başkan Yıldızlar, “Esnaflarımızı ziyaret ederek, onları dinleye devam ediyoruz. Esnaflarımız halen büyük sıkıntıda olduklarını söylüyor. Birçoğu gereken desteği alamadığını ve kirasını dahi vermekte oldukça güçlük çektiğini belirtiyor. Özellikle sigorta primleri, kredi borçları, personel sigortası konularında devletin hiçbir destekte bulunmadığını bu zor dönemlerinde dahi vergi ödediklerini belirtiyorlar.

Hükümet her gün çıkıp alay eder gibi esnafın her zaman yanında olduğunu, komik rakamlarla onları desteklediklerini belirtiyor. Esnaflarımızsa tam tersini söylüyor. Hani nerde bu destekler? Birçok esnaf borcunu ödeyemedi, kredisini ödeyemedi, kirasını veremedi. Ki nasıl sahi çıktı bu esnafa? Kaç defa sokağa çıkmışlar, milleti dinlemişler ki? Oturdukları yerden, her şeyden bir haber kürsüde ezbere konuşmaya devam ediyorlar” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/06/2021, Salı günü yayınlandı, 285 defa görüntülendi
*