Trakya’da Dijitalleşme Hareketi başladı

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dijital Trakya Projesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve Çanakkale Ticaret Borsa’sının da içinde yer aldığı 26 Oda ve Borsa’nın katkıları ile KOBİ’lere dijitalleşme yolunda ihtiyaç duydukları destekleri sağlıyor.

Dijitalleşen işletmelerin sınırlarını aşarak dünyanın dört bir yanına satış yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla e-ticaret ve e-ihracat alt yapısı ve dijital platform üyeliğini bir yıl ücretsiz olarak KOBİ’lerin hizmetine veriyor.

Dijital Trakya Projesi kapsamında her firma ve girişimciler kendi alan adı altında online dünyada varlığını göstererek ürün ve hizmetlerinin pazarlama ve satışını gerçekleştirebildiği gibi, Trakya’ya özel kurulan dijital platformun da üyesi olacaklar. Bu sayede günümüz pazaryerlerine alternatif kendi bölgelerinin platformunda avantajlı maliyetlerle ürün ve hizmetlerini tüketicilere ulaştırabilecekler.

Dijital Trakya Projesi, 7/24 çalışan teknoloji desteği ile Trakya bölgemizin dijital dönüşümüne öncülük etmesiyle, ülkemiz girişimcilerinin küresel arenada rekabet gücünü arttırarak uluslararası ticaretimize güç katmayı hedefliyor. Trakya’daki KOBİ’ler bir yıl boyunca pek çok başlık altındaki desteklerden ücretsiz yaralanacaklar.

Tamamen milli ve yerli kaynaklarla geliştirildi

Bu desteklerden bazıları e-ticaret ve e-ihracat yapmaya olanak sağlayacak, kendi alan adı altında çalışan B2B ve B2C özelliklere hakim, yeni nesil alt yapı, firmaların kendi sitelerinden satışını yapmakta olduğu ürünlerin tek bir platform üzerinden yerli ve yabancı müşterilere satış imkanı, destek kapsamı boyunca farklı konularda eğitimler ve yeni iş planlamalar için stratejik planlama desteği, e-ticaret’e yeni başlayan KOBİ’lere yönelik eğitimler, yurt içi ve yurt dışı kargo süreçleri ile ilgili eğitimler, dijital pazarlama, sosyal medya, e-ihracat, ödeme sistemleri, firmaların ve girişimcilerin ticari faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları ek hizmetler konusunda, kargo, lojistik ve ödeme sistemleri gibi, toplu proje anlaşmalarından faydalanarak avantajlı maliyetler ile maksimum getiri imkanı olarak sıralandı.

Tamamen milli ve yerli kaynaklarla geliştirilen, Dijital Trakya Projesi ile KOBİ’ler, bölgesel veya sektörel bir pazaryeri mantığında fakat kendi marka veya alan adlarında ticaret yapabilecekler. Çoklu dil desteği sayesinde ürün ve hizmetleri farklı ülkeler ve farklı para birimleri ile satışa açarak, e-ihracatın sınırsız dünyasında satışlarını arttırma imkânına sahip olacaklar.

Haber Merkezi

 


Bu haber 21/06/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 266 defa görüntülendi
*