Turan: “Çanakkale toprakları bereketlenecek”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale tarımı için önemli bir adım atılmış oldu. Tarım Orman Bakanlığı’na gönderilen yaklaşık 2 milyon TL bedelli yüzde 50 hibe destekli 18 tarımsal sulama projesinin kabul edildiği açıklandı. Çanakkale tarımına can suyu oluşturacak projeler ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan önemli açıklamalarda bulundu. Turan, Çanakkale’nin verimli toprakları daha da bereketlenecek derken, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Çanakkale tarımına destek verilirken, sulama sorunlarının da çözülmesi hedeflendi.

Tarım Orman Bakanlığı tarafından, Çanakkale’deki sulama projelerinin kabul edildiği belirtildi. 18 sulama projesi kabul edilirken, Çanakkale tarımının gelişmesi için hibe desteği verildi. Kabul edilen projelerin bedeli 1 milyon 922 bin TL olup bunun yüzde 50’si, yani 961 bin 194 TL’si Tarım Orman Bakanlığı tarafından hibe desteklemesi olarak ödenecek.

Çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Çanakkale’nin tarımda ve hayvancılıkta bir marka olduğunun altını çizen Turan: “Çanakkale’miz tarım ve hayvancılıkta var olan potansiyeli ile ülkemizin en önde gelen illerinden biri. Özellikle son 19 yılda yapılan yatırımlar, verilen teşvikler, destekler ve hibeler ile birlikte üst sıralara ilerledi. 2021 yılında 16. Etap Bireysel Sulama Sistemleri Desteklemesi kapsamında toplam 18 proje kabul edildi. Kabul edilen projelerin bedeli 1 milyon 922 bin TL olup bunun yüzde 50’si yani 961.194 TL’si Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hibe desteklemesi olarak ödenecek. Bu projelerimiz ile verimli topraklarımız daha da bereketlenecek. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte şehrimizin her alanda kalkınması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Üreticilerimize, çiftçilerimize ve şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 20/06/2021, Pazar günü yayınlandı, 206 defa görüntülendi
*