Lapseki Devlet Hastanesi C Grubuna dahil oldu

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2018 yılında yeni hizmet binasına geçişiyle birlikte hizmet sunum kapasitesi artan Lapseki Devlet Hastanesi, sunduğu hizmet kapasitesine bağlı olarak, D hizmet rolünden, C hizmet rolüne yükseldi.

2 dahiliye uzmanı, 1 aile hekimi uzmanı, 1 genel cerrahi uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 çocuk hastalıkları uzmanı, 1 anestezi ve reanimasyon uzmanı ve 9 pratisyen hekim kadrosu ile hizmet vermekte olan Lapseki Devlet Hastanesi, 4+1 yatak kapasiteli Diyaliz Ünitesi, 4 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi, doğumhane, gebe okulu, ameliyathane, kan transfüzyon merkezi, 1. Seviye acil servis ve 30 yatak kapasitesi ile hizmet vermekte iken, C hizmet rolüne yükselmesi ile birlikte, hizmet sunum kapasitesini daha da artırarak, kısa zamanda uzman hekim branş çeşitliliğini arttırması bekleniyor.

Lapseki Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Keser, “Hastanemizin hizmet rolü C Grubu olarak tescillendi. Böylece hem hekim kadromuz hem de yardımcı sağlık personeli kadromuz süreç içerisinde artacaktır. Lapseki’ye yaraşır kalite hizmetin devamı için hepimiz canla başla çalışacağız. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/06/2021, Pazar günü yayınlandı, 161 defa görüntülendi
*