Dün, dündür!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçen hafta, rahmetli Demirel’in ölüm yıldönümü idi. Tam bir devlet adamlığı simgesi olan ve Türk Devletine büyük hizmetler sunan bu vatan evladını; rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. Onun nüktedan biri olduğunu biliyoruz. Literatüre giren, birçok sözü vardır. Biri si de,”Dün, dündür” .Bunun en son örneğini, CHP lideri Kılçdaroğlu göstermiş. HDP’ye kapatma davasının açılmasına karşı çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2008 yılında AK Parti’ye açılan kapatma davasını desteklemiş. Bugün ise, HDP’ye açılan kapatma davasına itiraz eden CHP Genel Başkanı Kemal
Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin savunulması gereken bir ortamda, siz bir partiyi kapatamazsınız” demiş. Kılıçdaroğlu ayrıca “Halkın desteğini alan parti yaşar. Halkın desteğini almayan siyasi partiler tarihin çöp sepetine atılırlar. Dolayısıyla biz, siyasi partilerin kapatılması, siyasi partilerin sonlandırılması gibi bir süreci bırakmak zorundayız” diye konuşmuş. Ne yazık ki, aynı hassasiyeti 2008 de, AK partiye açılan kapatma davasında göstermemiş. Aynı Kılıçdaroğlu, AK Parti hakkında açılan kapatma davasına ilişkin olarak şöyle demiş: “Bizim yasalarımız Cumhuriyet savcısına bir görev vermiş. Diyor ki, eğer bir siyasal partinin, devletin temel nizamını, yani toplumun laiklikle ilgili kurallarını din esaslarına dayandıran eylemleri olur, bunlar da o parti açısından odak merkezi haline dönüşürse, o zaman Anayasa Mahkemesi’ne o partinin kapanmasıyla ilgili dava açacaksın”.. Bu çelişki neden? İttifak ortağı da ondan. HDP liler, Zararlı faaliyetlerde bulunmuşlar. Umurunda değil. Cumhur ittifakını yıkalım. Erdoğan gitsin. İsterse dünyanın sonu olsun. Kıyamet kopsun, düşüncesindeler. Ne demiştik başta? Dün dündür”.ayniyle vaki işte.

Gülümseyelim
Maliye müfettişi bir çiftliği denetlemeye gelmiş, denetimden rahatsız olan çiftçi “Tamam ama şu çitin arkasına geçmeyin” diye uyarmış müfettişi.“Nasıl?” diye sinirlenmiş Müfettiş, Bak..!” demiş dişlerini sıkarak, “Bu kapı gibi yazı her yeri, her şeyi denetleyebileceğime dair Bakanlık müsaadesi.. Anladın mı?” Canı sıkkın, nazikçe başını sallayan çiftçi işine döndükten yarım saat sonra çitin arkasında, önde üstü başı paramparça İMDAATT!” diye bağıran Müfettiş, tam arkasında çiftçinin dev gibi ödüllü boğası koşmaktalar… Çiftçi onlara şöyle bir bakmış “Belgeni göstersene ona..!” diye bağırmış, “Bakanlıktan aldığın, demin burnuma soktuğun kapı gibi o belgeni..!”.Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 20/06/2021, Pazar günü yayınlandı, 334 defa görüntülendi
*