DEVA Partisi Gökçeada Kongresi’ni gerçekleştirdi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

DEVA Partisi, cumartesi günü saat 13.00’te Gökçeada’da Birinci Olağan İlçe Kongresi’ni gerçekleştirdi.

Kongre’de bir konuşma yapan Gökçeada Deva Partisi İlçe Başkanı Bahadır Beyazay şunları söyledi; “Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız Aysun Hatipoğlu Ve Ali Rıza Babaoğlan, Bölge Koordinatörümüz Metin Gürcan, Çanakkale İl Başkanımız Berkan Karaca ve Düzce İl Başkanımız Murat Caymaz, DEVA Partisi’nin ilçe başkanları, yönetici, üye ve gönüllüleri, konuk siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri, sevgili Gökçeadalılar… Deva Partisi Gökçeada 1. Olağan Kongresi’ne hoş geldiniz.

“Bu güzel ülke bunları hak etmiyor”

Bir endeks milliyetçisi olarak demokrasi endeksinde dünya ülkeleri arasında 104., insani gelişme endeksinde 54., eğitim kalitesinde 99., internet hızında 102., sağlık hizmetlerine erişim ve kalitesi açısından 81., mutluluk endeksinde 104. ve yolsuzluk algı endeksinde 86. olan ülkemizde, adeta kötü yazılmış bir filmi izler gibi, her gün yaşananları dehşet içerisinde izliyoruz. Bu güzel ülke ve bu ülkenin fedakâr ve cefakâr insanları bunları hak etmiyor.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923’de ifade ettiği gibi, şimdiye kadar milletimizin başına gelen bütün felaketler, kendi talih ve geleceklerini başka birisinin eline terk etmesinden kaynaklanmıştır. Ne yazık ki, bizler bunun ne kadar doğru olduğunu Türk Usulü Başkanlık Sistemi’ne geçiş yaptığımızdan beri yaşıyor, acı sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyoruz.

Oysa hayallerimiz o kadar da büyük ve erişilmez değil. Çocuklarımızın hak ettikleri iyi bir eğitime eşit şartlarla ulaşmasını istiyoruz. Annelerin minik bebeklerini hayatta tutabilmek için sosyal medyada yardım yakarışlarında bulunduğu değil, güzel anlarını paylaştığı bir ülkede yaşamak istiyoruz. Babaların, annelerin, kardeşlerin evlerine bir lokma ekmek girmediği ıçın intihar etmedikleri bir ülke istiyoruz.  Gençlerimizin ıssızlık ve gelecek kaygısı duymayacakları günleri hayal ediyoruz.  Olur ya bir gün yolumuz mahkemeye düşerse adalet bulacağımıza emin olmak istiyoruz.  İnsanlarımızı ucuz ekmek kuyruklarında değil, tiyatro/konser kuyruğunda görmek istiyoruz.  Kaynaklarımızın 3-5 müteahhide peşkeş çekilmemesini istiyoruz. her şeyden ama her şeyden çok da huzur istiyoruz. Tüm bunları gerçekleştirmenin yolu da Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın ifade ettiği gibi tam demokratik bir sistem içerisinde, devlet kurumlarının ışının ehli kişilerce yönetilmesini istiyoruz

“Çok çalışacağız, daha çok çalışacağız”

Çocuklarımızın geleceği dışında hiçbir kaygısı ve beklentisi olmayan bizler, Gökçeada’mızda, ülkemizi güzel günlere taşıyacağından emin olduğumuz DEVA Partisi çatısı altında teşkilatımızı oluşturduk. İlçe teşkilatımız içerisinde bugüne dek tüm gayretleriyle çalışan ve destek olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok çalışacağız, daha çok çalışacağız. Kapımız, görüş, öneri ve derdini paylaşmak isteyen tüm halkımıza açıktır. Son olarak bu organizasyonun gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen Gökçeada Belediye Başkanı Sayın Ünal Çetin’e de huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 20/06/2021, Pazar günü yayınlandı, 568 defa görüntülendi
*