Başkan Şarlan: “Barolar parçalanmasın siyasallaşmasın”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz sene bu günlerde, çoklu baro gündeme geldiği vakit, baro başkanları Ankara’ya doğru yürüyüşe geçmişler ve adalet nöbeti tutmuşlardı. 19 Haziran 2020 yılında, tam geçe sene Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’da, Çanakkale Barosu önünden Ankara’ya doğru yürüyüşe geçmişti. Başkan Şarlan yıl dönümünde, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Avukatlık mesleğinin sorunlarına dikkat çekmek ve Çoklu Baro değişikliğine itiraz etmek için yürümeye başlarken; “Çoklu Baro düzenlemesiyle Baroların, siyasallaşması doğru değil” dedik.

Barolar ve avukatlar hak arama hürriyetinin güvencesidir.Barolar, mağdur çocukların, kadınların yanındadır. Barolar; adli yardıma ihtiyaç duyanların destekçisidir. Barolar; Kazdağların da, Salda da, Cerattepe de doğamız ve yaşam hakkımız için vardır.

Barolar; haksızlık kimden gelirse gelsin ve kime yönelirse yönlensin hiçbir ayırım gözetmeksizin haksızlığın karşısındadır. Barolar, “parçalanmasın ve siyasallaştırılmasın” dedik. Bu itirazlarımızı görünür kılmak için Baro Başkanları olarak sesimizi duyurmak istiyoruz, bunun için 19 Haziran 2020 tarihinde Ankara ya yürüyoruz dedik. Çünkü, “ Barolar Halkın Avukatıdır”

Onurlu yürüyüşümüzün yıl dönümünde emeği geçen meslektaşlarıma ve destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/06/2021, Pazar günü yayınlandı, 119 defa görüntülendi
*