Keşfedilmeyi Bekleyen Koy Papaz Plajı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yaz aylarının geldiği bu günlerde özellikle haftaiçi çalışanlar için Çanakkale merkeze yakın, denize girilebilcecek mekan keşifleri daha cezbedici hale geldi. Bugün ben de size merkezden ulaşması daha kısa süren, Ezine ilçesine bağlı Yeniköy’deki Papaz Plajı’nı tanıtmak istedim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Papaz plajının İlk dikkat çeken özelliği oldukça uzun olan kum sahili ve güzel denizi. Bu güzel kumsalın hemen arka tarafında, köklü Çınar ağaçlarının altında piknik yapabileceğiniz masalar ve alan bulunuyor.

Bu yıl özel bir işletmeye verilen koyda ayrıca şezlong, şemsiye, kiralık kamp alanı, çadır ve büfe gibi hizmetler bulunuyor. Gün batımının ve doğasının oldukça etkileyici olduğu bu koydan akşam ayrılmak istemezseniz yada haftasonunuzu doğada geçirmek isterseniz, kendi çadırınızla yada işletmeye ait kiralık çadırlarla ağaçların altındaki alanda konaklayabilirsiniz.

Eğer vaktiniz varsa bölgeden ayrılmadan plajın hemen üst tarafında bulunan Achilles’in Tümülüsü’nü ve yakınında bulunan araçla ulaşabileceğiniz Cezayirli Hasan Paşa Köşkü’nü de ziyaret edip bu kısa seyahatinize yeni keşifler katabilirsiniz.

 


Bu haber 16/06/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 813 defa görüntülendi
*