Çakıl Taşı Çiçek Tasarım Atölyesi açıldı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Resim ve El Sanatları öğretmeni Çimen Kılınç’ın Çakıl Taşı Çiçek Tasarım Atölyesi Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’ın kurdele kestiği törenle bugün Esenler’de açıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay hem işletme sahibine hem Çanakkale’ye bu işletmenin hayırlı olması yönündeki temennilerini iletti.

Esenler Güven sitesinde yer alan Atölye’nin işletmecisi Çimen Kılınç Atölye hakkında şu bilgileri verdi; “Çok amaçlı olsun istedim. Sadece çiçek değil, oyuncak değil, hediyelik eşya değil, her şeyi kapsasın. Bizim amacımız burada atölye çalışması da yapmak. Ben aynı zamanda resim ve el sanatları öğretmeniyim. Burada 3 yaşından 70 yaşına kadar kursiyer ve öğrencilerimiz var. Atölye çalışması yapıyoruz, aklınıza ne gelirse tasarlıyoruz.

Bir de şimdi hayat şartları çok pahalılaştı. Kadınların gelir kaynağı çok kesildi. Biz şöyle düşündük, yapılan işleri paraya çevirelim. Dükkânımızda yapalım, kadınlara ek gelir kapısı olsun. Burada atölye çalışmasında yaptıkları bütün ürünleri internet aracılığı ile satalım.

Gnomes diye cücelerimiz var. Ben aynı zamanda onların patent ve tescilini aldım. Şu anda Türkiye’de patent ve tescili olan tek kişi benim. Onların da pazarlamasına başladık. Çok yönlü bir üretimimiz oldu.”

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 15/06/2021, Salı günü yayınlandı, 284 defa görüntülendi
*