Toplumun büyük bir kesimi aşılanacak

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’de son günlerde aşı seferberliği başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, aşı olacak meslek grubu mensupları paylaşıldı. Önümüzdeki günlerde toplumun büyük bir kesiminin aşılaması yapılacak.

Yaş gruplarına göre ve belirli meslek gruplarına göre aşılama çalışmaları devam ediyor. Avrupa ülkelerine göre aşılama hızı yavaş olsa da, önümüzdeki günlerde toplumun büyük bir kesimi aşılanmış olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı olacak meslek gruplarını kamuoyuna duyurdu.

Önümüzdeki günlerde, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programına dahil edildi.

Barolar tarafından sık sık dile getirilen ve birçok insanlar temas halinde olan avukatlar içinde aşı konusunda yeşil ışık yakıldı. Bakan Koca tarafından yapılan bilgilendirmede, “Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler” dedi.

Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil edildi. Ayrıca, berber ve kuaförlerde önümüzdeki günlerde aşılarını yaptırabilecekler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/06/2021, Cuma günü yayınlandı, 183 defa görüntülendi
*