Yurtdışına kaçmaya çalışan 98 göçmen yakalandı

4 gün önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğünce kaçak yollardan yurtdışına gitmeye çalışan 98 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Konu ile bağlantılı olduğu tespit edilen 10 şüpheli ise gözaltına alındı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğünce göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve ilgili şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda pazartesi günü saat 20.45 sıralarında, Çevre Yolunda Lapseki istikametinden Ezine istikametine seyir halinde olan 4 araç il merkezinde; il merkezinden dönüşe geçerek kaçmaya çalışan 2 araç Lapseki’de, 1 araç ise Gelibolu ilçesinde olmak üzere toplam 7 araç takip sonucu ekipler tarafından yakalandı.

Yapılan incelemelerde kaçak yollardan yurtdışına götürülmek üzere İstanbul’dan Çanakkale’ ye getirildikleri tespit edilen 71’i Afgan, 14’ü Somali, 7’si İran, 3’ü Yemen, 3’ü ise Eritre uyruklu 98 göçmen ve konuyla bağlantılı oldukları tespit edilen 10 şüpheli yakalanırken 50 adet can yeleği ve 2 adet uyku tulumu ele geçirildi.

Gözaltına alınan 10 şüpheli, işlemlerinin ardından salı günü adli makamlara sevk edildi. 98 yabancı uyruklu şahıs ise yapılan işlemlerinin ardından Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 10/06/2021, Perşembe günü yayınlandı, 178 defa görüntülendi
*