Denizden çıkanlar şok etti

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dünya Çevre Günü etkinlikleri dolayısıyla, marinada bir organizasyon düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte, denizden dalgıçlar tarafından çıkartılan çöpler ve atıklar pes artık dedirtti. Demir döküm bir duba dahi çıkan denizin kirliliği, Marmara’da durum içler acısı dedirtti.

Dünya Çevre günü etkinlikleri dolayısıyla, Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda, tören düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından, marinada çöp toplama etkinliği yapıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı organizasyonunda gerçekleşen etkinlikte, denizden çıkartılan çöpler pes artık dedirtti.

Saat 11.00 sularında, dalgıçlar suya girerek, ellerindeki çuvallarla, dip temizliği gerçekleştirdiler. Denizden çıkan atıklar arasında cam şişeler bir hayli yoğunlukta olurken, bir demir duba şaşkınlık yarattı. Su altından çıkan demir döküm duba, etkinliği izleyen vatandaşlar tarafından da şaşkınlıkla takip edildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen’in de katıldığı etkinlikte, dalgıçlar müsilajın arasından dibe dalarak uzun süre temizlik faaliyetinde bulundular.

Etkinlik sonunda, denizden çıkartılan atıklar, cam bir kafeste vatandaşlara sergilendi ve farkındalık oluşması hedeflendi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 06/06/2021, Pazar günü yayınlandı, 284 defa görüntülendi
*