Garaj ücretlerine yüzde 50 indirim

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, pandemi destekleri kapsamında belediye garaj ücretlerinde 2 ay süreyle geçerli olmak kaydıyla yüzde 50 indirim yaptıklarını duyurdu.

Çan Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, belediyeye ait garaj ücretlerinde 2 ay boyunca yüzde 50 indirim yapılmasına karar verildi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını süresince ilçe esnafına yönelik birçok destek paketini hayata geçirdiklerini dile getiren Çan Belediye Başkanı Bülent Öz; “Bilindiği üzere esnafa yönelik ilk desteğimizde kendi kiracılarımızdan 3 ay boyunca hiç kira almamıştık. İkinci, üçüncü ve dördüncü desteklerimiz kapsamında da kiralarda yüzde 50 oranında indirim yapmıştık. Geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiğimiz destek çalışmasıyla da tüm ilçe esnafımızın su aboneliklerinde Haziran ve Temmuz aylarında geçerli olmak kaydıyla yüzde 50 indirim yapmıştık” dedi.

Koronavirüs pandemisinin yarattığı ekonomik zorlukları azaltabilmek adına belediyeye ait garaj ücretlerinde yüzde 50 indirim yapma kararı aldıklarını belirten Başkan Öz, “Pandemiden dolayı servis otobüsleri, Çan Birlik, S.S 95 Halk Otobüsleri ve köy turlara da garaj ücretlerinde 2 ay boyunca yüzde 50 indirim yaptık. Gönül isterdi ki daha büyük destekler verilsin. Ama belediyemizin imkânları doğrultusunda nacizane böyle bir desteği daha damla suyu olması açısından hayata geçirmek istedik” diye konuştu.

Ş. Ezgi Tuncel

 

 


Bu haber 04/06/2021, Cuma günü yayınlandı, 277 defa görüntülendi
*