Bizler daha devrilmedik!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Pandemiye, geçim sıkıntısına, her türlü olumsuzluğa, psikolojik bozukluklarımıza, icra borçlarına, kordonun, nefes alacağımız Özgürlük Parkı-Halk Bahçesi’nin kapalı olmasına, her şeye rağmen AVM’nin açık olmasına, benzine gelen zamma, 45 TL olan su faturasının sadece 14 TL’sinin kullanım bedeli olmasına, doğalgaza her ay gelen zamlara, artan intihar vakalarına, işsiz gençlerimize, TÜİK’in gerçeklerle ve sokaklarda yaşanan hayatla bağdaşmayan verilerine, yardıma muhtaç vatandaşlarımızın her geçen gün sayısının artmasına, yolsuzluk haberi yapan gazetecinin evinin aranmasına ve daha bir haftada görebileceğimiz maksimum normal dışı gelişmeye rağmen, Çanakkale’de ve Türkiye’de güzel haberlerde var.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleşen Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Tenis Şampiyonası’nda, Çanakkaleli sporcumuz başarılı bir sonuç elde etti. Finale kadar tırnaklarıyla kazıya kazıya ilerleyen Naz Albayrak, 14 yaşında olmasına rağmen finalde kendisinden daha deneyimli ve başarılı bir sporcu ile karşılaştı. Yaklaşık 3 saat süren mücadele sonunda şampiyonluğu kıl yapı kaçıran sporcumuz, turnuvayı ikinci olarak tamamladı ve Çanakkale’ye geri döndü.

Tebrikler Naz Albayrak…

14 yaşındaki Naz ile geçtiğimiz gün röportaj yapmak için görüştük. İşitme engelli, başarılı ve hiçbir engelin kendisini yıldırmadığı Naz, telefon görüşmemiz sırasında, “Ülkemi onurlandırmak gurur verici. Ülkemi onurlandırmak, gururlandırmak istiyorum. Aileme ve hocalarıma bana verdikleri destek için teşekkür ederim” dedi. 14 yaşında bir genç, koronavirüse rağmen, her türlü olumsuzluğa rağmen, mücadele ederek, kararlılıkla yoluna devam ederek, herkese örnek oldu.

Sonrasında telefonu alan Naz Albayrak’ın annesi Nurhan Albayrak ise, “Yılmadan, azimle o mücadeleyi verdi. İnanın ben onun mücadelesini gördükten sonra dudaklarım uçukladı” dedi.

Bizim Z kuşağımız var.

Canavar gibi. Yırtıcılar, kararlılar, başlarına buyruklar, öz güvenleri oldukça yüksek. Başarıya açlar. Mücadele etmeden önce durup durup defalarca çıkacakları yolda karşılaşacakları zorlukları düşünüp kendilerini demoralize etmiyorlar. Z kuşağımız var bizim. Biraz patavatsız ama lafı gediğine cuk diye oturtan. Z kuşağımız var bizim, artık seçimlerde oy kullanacak yaşa gelen…

14 yaşındaki Naz ile konuşurken, duyduğum “Ülkemi gururlandırmak, onurlandırmak istiyorum” cümlesi, Cumhuriyet çocuklarında kan akışını hızlandırırken, biz bu ülke ile gurur duyuyoruz diye haykırma isteği uyandırdı.

Bu ülkenin 19 Mayıs’larda gözleri dolan, 23 Nisan’da heyecanla uyanan ve 30 Ağustos’ta göğsü kabaran, 10 Kasım’da ise öyle buruk buruk uzaklara dalan bakışları var.

Azerbaycan’da düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonasu’nda, Milli sporcumuz Ayşe Begüm Onbaşı Dünya Şampiyonu oldu. Sporcumuz dünyanın en iyisi oldu. Kürsüye çıkan ve konuşma gerçekleştiren şampiyon Onbaşı, “Çok mutluyum. Türk kadınının gücünü gösterdiğimiz için ayrı bir mutluluk yaşıyoruz” dedi.

Naz ve Ayşe Begüm, söylenmesi gereken her şeyi söylediler. O başarıları ve gururu bir iki cümleye sığdırdılar.

Tek cümle edilecek olursa: “Bizler daha devrilmedik”

 

 


Bu haber 30/05/2021, Pazar günü yayınlandı, 1242 defa görüntülendi
*