“İlk seçimde Millet İttifakı iktidar olacak”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, geçtiğimiz gün Çardak’ta soğuk hava deposu açılışı törenine katıldı. Törende konuşma gerçekleştiren Erkek, millet ittifakının yönettiği belediyelerdeki yardımları anlattı. Belediyelerimizin yaptığı toplam yardım 2 Milyar TL diyen Erkek, “İlk seçimde Millet İttifakı iktidar olacak” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemi dönemi, aslında birçok gerçeği de ortaya çıkarttı. Ben Türkiye’de, Covid’in tespit edildiği ilk gün olan 11 Mart 2020 tarihinden bugüne, millet ittifakının desteklediği ve bizlerin yönettiği belediyelerde neler yapmışız, çok kısa bir iki örnek vereceğim.

1 milyon 200 bin haneye nakdi yardım yapıldı”

11 Mart 2020’den bugüne, tüm belediyelerimiz 4 milyon 300 bin haneye yardım götürdü. 10 milyonun üzerinde insan demek bu. Şu yardımlaşmaya, dayanışmaya bakın. 1 milyon 200 bin haneye nakdi yardım yapıldı. Daha çok rakam var ama detaya boğmak istemiyorum.

Belediyelerimizin yaptığı toplam yardım 2 Milyar TL”

Toplam yapılan yardım nedir biliyor musunuz? İnsan onuruna yaşanır şekilde yapıldı bu yardımların hepsi. Belediyelerimizin yaptığı toplam yardım 2 milyar TL. Eski para ile 2 katrilyon. Bugün esnafımıza devlet 2 milyar TL verebiliyor. 2 milyona yakın esnafımız var. Aileleri ile birlikte düşünün kaç kişiler.

513 bin fatura ödendi”

Dürüst belediyeciliğin en güzel örnekleri veriliyor. Büyükşehir belediyelerinde, askıda fatura uygulamasında, 513 bin fatura ödendi. 52 milyon TL toplam bedeli. Yardımlar devam ediyor. O sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerdeki sıcak yemek yardımlarını söylemiyorum.

İlk seçimde millet ittifakı iktidar olacak ve ne yapacağız biliyor musunuz? Yeni bir merkez yerel yönetim dengesi oluşturacağız. Pandemide yerel yönetimleri engellemek için her şey yapıldı. Yapılır mı böyle bir şey? Biz merkez yönetimin kapasitesi ile yerel yönetimlerin doğrudan halka ulaşma kapasitesini ve güçlerini birleştireceğiz” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/05/2021, Cuma günü yayınlandı, 228 defa görüntülendi
*