“Gözaltılar derhal serbest bırakılsın”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

KESK Çanakkale Şubeler Platformu tarafından dün basın açıklaması yapıldı. KESK tarafından yapılan basın açıklamasında, “KESK’e bağlı SES’ in Eş Genel Başkanı Selma Atabey, önceki dönem Eş Genel Başkanı Gönül Erden, Eski Genel Başkanlarından Bedriye Yorgun, eski MYK üyeleri Fikret Çalağan ve Belkıs Yurtsever ile önceki dönem Ankara SES Şube Eş Başkanı Rona Temelli ve Şube Yöneticileri Erdal Turan, Ramazan Taş gözaltına alınmışlardır. Gözaltılar derhal serbest bırakılsın” ifadeleri kullanıldı.

KESK tarafından, Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisleri’nde yapılan basın açıklamasında, “Konfederasyonumuz KESK’e bağlı SES’ in Eş Genel Başkanı Selma Atabey, önceki dönem Eş Genel Başkanı Gönül Erden, Eski Genel Başkanlarından Bedriye Yorgun, eski MYK üyeleri Fikret Çalağan ve Belkıs Yurtsever ile önceki dönem Ankara SES Şube Eş Başkanı Rona Temelli ve Şube Yöneticileri Erdal Turan, Ramazan Taş gözaltına alınmışlardır.

Gözaltılar tamamen hukuk dışıdır ve keyfidir”

Ortada hukuka uygun net suçlamalar ya da elle tutulur hukuki deliller bulunmadığı anlaşılmaktadır, Düzenlenen basın açıklamalarından ve toplantılardan suç üretmeye çalışan zihniyetin verdiği bilindik gizlilik kararı da, kamuoyunun kafasını karıştırmaya yöneliktir. Sabahın erken saatlerinde yapılan gözaltılar tamamen hukuk dışıdır ve keyfidir.

Kendi bekalarını, ülkenin bekası diye yutturmak istiyorlar”

Siyasal iktidar her sıkıştığında, içerde ve dışarda yeni düşmanlar yaratarak, toplumu kutuplaştırma siyaseti güderek ömrünü uzatmaya çalışıyor. Çağırdıklarında ifadeye rahatlıkla gidebilecek, işyerleri kurumları belli olan insanları, şafak vakti baskınlarıyla gözaltına alarak, demokratik faaliyetleri kriminalize etmeye çalışıyor. Kendi bekalarını, ülkenin bekası diye yutturmak istiyorlar.

1,5 yıldır süren salgın boyunca sağlık emekçileri başta olmak üzere halkımızın sağlığı için yeterli tedbirleri almayan iktidar, yine sağlık hakkı ve sağlık emekçilerinin haklı mücadelesinin öncülerini hedef alıyor.

Pandeminin başından itibaren SES; sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin hakları, halkın yaşam ve sağlık hakkı mücadelesinde sürekli sözünü kurmuş, eylemini gerçekleştirmiştir. Söylenemeyeni söylemiş, gerçekleri tüm çıplaklığıyla ifşa etmiştir. Hazmedilemeyen tam da bu mücadeledir.

Ölümleri engellemek gibi bir derdi olmayan ve pandemiden istifade ederek iktidarlarının ömrünü uzatmak isteyenler, ölümler olmasın diye mücadele edenlerin sesini kısmak istiyor” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 27/05/2021, Perşembe günü yayınlandı, 248 defa görüntülendi
*