Bağış Eserler Koleksiyonu Sergisi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Seramik Müzesi’nde, seramik sanatçılarının bağışladığı eserlerden oluşan seramik sergisi, 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren sanatseverler ile buluşuyor.

Çanakkale kent kültürünün en kıymetli miraslarından biri olan seramik sanatının gelecek nesillere ulaştırılarak yaşatılması amacı ile çalışmalarını sürdüren Çanakkale Seramik Müzesi, 2013 yılından bu yana oluşturduğu koleksiyonunu sanatseverlerle paylaşmaya hazırlanıyor.

Çanakkale Seramiklerini geleneksel usta çırak yöntemi ile öğrenerek yetişmiş ustaların ve 19 süreli sergide eserleri yer alan seramik sanatçılarının bağışladığı eserlerden oluşturulan “Bağış Eserler Koleksiyonu Sergisi” 1 Haziran’dan itibaren sanatseverler ile buluşacak.

01 Haziran-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında açık olacak serginin ziyaretçi sayısı 6 kişiyle sınırlı tutuldu. Ziyaretçiler pazartesi hariç her gün Çanakkale Seramik Müzesi’ndeki sergiyi rezervasyon ile ziyaret edebilecekler. Sergiyi ziyaret etmek isteyenler (0286 211 01 30) numaralı telefondan bilgi alabilecekler.

Öte yandan sergi çevrimiçi olarak www.canakkaleseramikmuzesi.org adresinden ziyarete açık olacak.

Haber Merkezi

 


Bu haber 25/05/2021, Salı günü yayınlandı, 408 defa görüntülendi
*