Çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirildi

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik sürdürülen araştırmalar sonucu perşembe günü Lapseki İlçesi, Umurbey Beldesi, Harmancık Köyünde yapılan aramayla çok sayıda ruhsatsız silah ve mermi ele geçirilirken şüpheli M.G. hakkında adli işlem başlatıldı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik sürdürülen araştırmalar sonucu perşembe günü Lapseki İlçesi, Umurbey Beldesi, Harmancık Köyünde ikamet eden M.G. isimli şahsın il dışından temin ettiği çok sayıda ruhsatsız tabanca ve tüfekleri piyasaya süreceği bilgisi elde edildi. Bilgi üzerine şahsa ait ev ve eklentilerinde “TORBA” isimli bomba arama köpeğiyle yapılan aramada 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet yivli tüfek ( İngiliz piyade tüfeği) 9 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet kurusıkı tabanca 4 adet tabanca şarjörü 4 adet Bixi mermisi, 177 adet tabanca mermisi, 58 adet av tüfeği fişeği, 31 Adet kurusıkı tabanca mermisi ele geçirildi.

Operasyonda ele geçirilen silah ve malzemelere el konulurken yakalanan M.G. isimli şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

Haber Merkezi

 


Bu haber 24/05/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 227 defa görüntülendi
*