Son kararınız mı?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yahu, bir karar verin artık. Bizim oralarda bir söz vardır.”Ne alta geliyorlar. ne üste”.Muhalefet olarak eleştireceksiniz elbette.Ama.hiç doğru yapılan bir iş yok mudur?Dış politika ile ilgili,”Şu yapılmalı” derler. Hükümet de yapar.Bizimkiler hemen çark eder.Yapılan işi eleştirirler.Hele klavye kahramanlarını sormayın.Sanki.iktidarın işi gücü yok,milyonlarca insanların yazdıklarını okuyacaklar.Bir de helalleşme  meselesi çıktı.Kronik Erdoğan ve Bahçeli düşmanları ”Hakkımı helal etmiyorum” diye bir kampanya başlatıyorlar.Kimin ipinde ki?İster hela et,ister etme.Ekmek mi verdiniz?Alacağınız mı var? Kovid-19 ile mücadele,;Dünya devletleri de dahil,kesin olarak nasıl davranılacağı bilinmeyen bir durumdur.Kapanma ilan edilir, tepki gelir. Tedbirlere ara verilir, tepki gelir. Okullar açılır, tepki gelir. Okullar kapanır, tepki gelir. Turizm bitti denir, tepki verilir.  Turizm canlandırılmaya çalışılır, tepki verilir. Aşılamaya başlanılır, tepki verilir. Genelge yayınlanır, “Daha erken yayınlasaydın” diye tepki verilir. Hibe verilmez, tepki verilir. Hibe verilir, az diye tepki verilir. Dolayısıyla hükümetin aldığı kararlar ne kadar isabetli olursa olsun, bunları memnun etmez. Alınan kararla hakkında, alakasız kişiler ahkâm kesiyor. Adamın mesleği gazeteci. ya da inşaatçı. Kovid mücadelesi ile ilgili racon kesiyor. Yani, kısaca, At iti, İt izine karışmış. 1 milyon 385 binden fazla esnaf ve sanatkâra, tam4 milyar 622 milyon liralık hibe paketi açıklandı. Çiftçiye verilen desteği de unutmamak lazım. Ayrıca, çiftçilerin borçları da ertelendi. Esnafa destek verilmeli diye yırtınanlar, destek geldiğinde tek laf etmiyorlar. Bizler, Türk Milliyetçileri, meseleye Devlet olarak bakıyoruz. Devlet elinden geleni yapıyor. Efendim, bayram ikramiyesi neden 1.500 lire olmamış. Devlet yönetimini bilmeyenlerin lafı bunlar.13 Milyon emekliye verilen parayı bir düşünün. Eskiden o da yoktu. Allah bin bereket versin. Allah devletimize zeval vermesin.

                         Gülmece
Yokuş aşağı giderken taksinin freni patlamış, deli gibi kontrolsüz bir şekilde yokuş aşağı giderken müşteri “ Çabuk durdur şu arabayı..!” diye bağırmış,“ Dur..Durduramıyorum..!” demiş şoför panik içinde,

“ Tamam..” demiş adam tutunmaya çalışarak, “ Bari o zaman taksimetreyi durdur..!”****Kadın semt karakoluna gidip “Kocam dört ay önce manavdan fasulye almak için evden ayrıldı ve bir daha geriye dönmedi ” diye müracaatta bulunmuş, “Hadi ya?” demiş komiser çenesini sıvazlayarak, “Bu durumda siz de mecburen o günden beri konserveye talim tabii.”Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 23/05/2021, Pazar günü yayınlandı, 538 defa görüntülendi
*