Buradan bakınca…

Çanakkale son haftalarda ilginç olaylarla karşı karşıya gelmeye başladı. Olayların ilginçliği, boksörün beklenmeyen yediği yumruk misali gerçekleşiyor.

Dört dönem CHP Merkez İlçe Başkanlığı, bir dönem de il başkanlığı görevini yapan Nejat Önder’in AK Parti’ye geçmesiyle perde açıldı. Önder’in bu hareketinin ardından Çanakkale CHP İl Genel Meclis Üyeleri de bir hafiyelik aşkına yakalandılar. İçerideki köstebeği bulmak için bir dizi operasyon yapılması gündeme geldi. Açılan papatya falında, operasyonun grup toplantısında Kuran-ı Kerim’e el basılması fikri ağır bastı ve anında uygulamaya sokuldu.

CHP tarihine altın harflerle geçmesi beklenen bu olaylar zinciri, partinin tabanında da büyük bir beğeni kazandı. Parti tabanı önseçim sırasında, sıralamada ön sıralara geçmesi için anahtar listelerde farklı çalışma yapan üye ve delege dayıbaşlarını da kutlamak için olası yeni seçimleri bekliyoruz mesajını veriyor.

Ben, Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerini ve milletvekili makamına seçilenleri deyim yerindeyse “Grekoromen” güreşçilerine benzetiyorum.

Hep arkaya dolanıp puan alma yolunu tercih ediyorlar. Şu an seçilmiş makamlarda bulunanlar tıpkı palmiye ağacı gibiler. Malum ya palmiye ağacının ne gölgesi, ne meyvesi ne kerestesi ne de çiçeği olur. Bir de yaşatmak için özel bir iklim oluşturmak gerekir.

Bu hafta içerisinde AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yerel basın ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini yapımının son virajına giren Çanakkale 1915 Boğaz Köprüsü’nde ağırladı. Turan, köprü ile ilgili geniş bilgiler verirken, bir yandan da şimdiye kadar köprüye hiç gelmeyen, CHP’li meslektaşlarına sitem etti. Siteminde haklı olup olmadığını, siz saygıdeğer okuyucularımıza bırakalım.

Sayın Bülent Turan’ı da bölgeye yaptığı hizmetlerden dolayı kutlayalım.

Sahi aklıma geldi. Muhalefetin birinci görevi iktidarı eleştirip, eksikliklerini gösterip daha iyi çalışmasını sağlamak değil midir? İktidara hazır olduğunu da seçmen böylelikle anlayıp sandığa gittiğinde değerlendirmeyi buna göre yapacak olur.

Sağ olsun Sağlık Müdürlüğü üst düzey yetkilileri, ilimizi pandemide Türkiye birincisi yaptılar. Bu doğru mu? Peki siz Çanakkale’nin halkının oylarını alıp, muhalefet görevine getirilen seçtiğimiz vekillerden bu konuda hiç ses duydunuz mu? Kısada olsa bir açıklama peki?

Duyamazsınız!

Çünkü onlar “Grekoromen” güreşçileri… Sadece ve sadece kendi parti içinde birbirlerine karşı güreş tutarlar. Bu dönem seçilenler böyle. Allah’tan ki yeni bir yapılanma başlamış. Şimdi CHP’li sade üyelerin gözü kulağı bu oluşumdaymış.

Bekleyip görelim bakalım.


Bu haber 21/05/2021, Cuma günü yayınlandı, 1452 defa görüntülendi
*