Bakan Koca 2 metre dedi Bizde 30 metre kapalı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de, sahil bantları, kordon boyu ve parklar1 Haziran tarihine kadar kapalı kalacak. Vatandaşlar dar alanlara sıkışmak zorunda kalırlarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2 metreden daha kısa mesafede kimse yoksa maske takmanız gerekmiyor dedi. Çanakkaleliler ise 30 metre genişliğindeki kordonun kapalı olup, maske takamayacağımız bir ortamın sağlanamamasından şikayetçi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün gerçekleşen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, “Dışarı çıktığınızda yanınızda 2 metreden daha kısa mesafede kimse yoksa maske takmanız gerekmiyor” ifadelerini kullandı.

O açıklamadan sonra gözler Çanakkale’ye çevrildi. Çanakkale’de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar kapsamında, sahil bantları, kordonlar ve parklar 1 Haziran’a kadar kapalı kalacak.

Yaklaşık 1 kilometre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip olan kordon boyunun kapalı olması ancak bakan Koca’nın açıklamaları sonrası vatandaşların kafasında soru işaretleri oluştu. Çanakkaleliler, 2 metrelik kaldırımda günlerdir çile çekerken, kordon boyunun kapalı olmasına anlam veremiyoruz diyerek İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’na tepki gösterdiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/05/2021, Cuma günü yayınlandı, 412 defa görüntülendi
*