Avukat Kemerliler saldırıya uğradı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gelibolu’da avukatlık yapan Av. Zafer Kemerliler saldırıya uğradı. Çanakkale Barosu konuya tepki gösterdi. Baro tarafından yapılan açıklamada “Saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.

Gelibolu’da avukat Zafer Kemerliler saldırıya uğradı. Çanakkale Barosu tarafından yapılan açıklamada, Kemerliler’in bıçaklı saldırıya uğradığı ifade edildi.

Baro konuyla ilgili, “Av. Zafer Kemerliler’e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Gelibolu da meslektaşımız Çanakkale Barosu mensubu Av. Zafer Kemerliler, 21 Mayıs 2021 Cuma günü öğleden sonra bürosunda mesleğinden dolayı bıçaklı saldırıya uğramıştır.

Hukuki süreci yakından takip ediyoruz. Saldırganın hukuk çerçevesinde en ağır cezayı alması içinde takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Türkiye’nin birçok yerinde görevlerini yaparken meslektaşlarımız ne yazık ki hala saldırılara uğruyor, yaralanıyor hatta öldürülüyor.

Meslektaşımızın yaşadığı bu çağdışı olay hem avukatların hem de vatandaşlarımızın güvende olmadığının kanıtıdır.

Çanakkale Barosu her koşul altında avukata yapılan baskı, tehdit ve saldırıların karşısında yer alacak, bu anlayış ve davranışlarla mücadele edecektir.

Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Çanakkale Barosu olarak, hak arayışının güvencesi Avukata yapılan bu saldırıyı en şiddetli şekilde ve kınıyor ve lanetliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 21/05/2021, Cuma günü yayınlandı, 921 defa görüntülendi
*