Uyuşturucu ile mücadele nisanda da çetin geçti

3 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il merkezi ve ilçelerde uyuşturucu madde satışı yapan ve kullanan şahıslara yönelik nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda şüpheli yakalanırken pek çok yasa dışı maddeye de el konuldu.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il merkezi ve ilçelerde uyuşturucu madde satışı yapan ve kullanan şahıslara yönelik nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda TCK 191 (Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde kabul etmek bulundurmak) suçundan 71 olayda 79 şüpheli hakkında işlem yapılarak şahıslar işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan TCK 190 (Kullanımını özendirmek, kolaylaştırmak) suçundan 1 olayda 1 şüpheli hakkında işlem yapılarak serbest bırakılırken TCK 188 (Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti) suçundan 16 olayda 26 şüpheli hakkında işlem yapıldı. 11 şahıs çıkarılmış oldukları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilirken 9 şahıs adli kontrol şartı ile mahkemeden, 6 şahıs da savcılıktan serbest bırakıldı.

Ayrıca yapılan yakalamalar neticesinde haklarında arama kararı bulunan 10 şahıs yakalanarak işlemleri akabinde cezaevine teslim edildi.

Şüphelilerden 365 gr. Bonzai, 260 gr. Metamfetamin, 156 adet Ecstasy, 52 gr. Kokain, 44 adet Sentetik Ecza, 10 gr. Esrar, 8 gr. Skunk maddesi ve suç geliri olarak değerlendirilen 1.800 TL para ile 1 adet Tabanca, 16 adet mermi ve 1 adet hassas terazi ele geçirilerek maddelere ve paraya el kondu.

Haber Merkezi


Bu haber 20/05/2021, Perşembe günü yayınlandı, 274 defa görüntülendi
*