“Tarihi bir ana şahitlik ediyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz gün İl Genel Meclisi üyeleri, STK temsilcileri, iş insanları ile 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü şantiyesinde bir araya geldi. Köprü inşaatında bir dönüm noktasına şahitlik edilirken, köprünün son kablo çekimi yapıldı. Asya ile Avrupa kıtasını birbirine bağlayacak olan 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nde tarihi bir an yaşanırken, aynı zamanda bir dönüm noktası da yaşanmış oldu. Köprünün inşaatında sona yaklaşıldı.

Asya ile Avrupa kıtasını birbirine bağlayacak olan 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nde, son kablo çekimi işlemi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Köprünün Lapseki şantiyesinde ise bir etkinlik düzenlendi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İl Genel Meclisi üyeleri, STK temsilcileri, iş insanları ve basın mensupları köprünün Lapseki şantiyesinde bir araya geldiler.

Köprüyü boydan boya geçen çelik kabloların sonuncusunun çekim işlemi dün gerçekleşti. Konuyla bilgilendirmelerde bulunan Turan, “Bugün burada az sonra tüm köprüyü boydan boya geçen kabloların sonuncusunun çekilme işlemi gerçekleşecek. Tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Ana kabloların montajından sonra kabloların sıkıştırılması işlemine geçilecek” dedi.

Simgelerin Köprüsü olarak adlandırılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde artık sona gelindiğini ifade eden Turan: “Bugün burada değerli İl Genel Meclis üyelerimiz, STK’larımız ve tüm yerel basın mensubu arkadaşlarımız ile birlikte mega projemizin çalışmaları hakkında yetkililerden brifing aldık. Tarihe açılan altın kapımız Çanakkale’mize yakışır bir proje oluyor. Köprüdeki çalışmalar son hızıyla devam ediyor. 18 Mart 2022 olarak planlanan proje bitiş tarihinden önce, belki bu yılın bitiminde, araçlarımızla karşıya geçme imkanı bulacağız. Bugün burada az sonra tüm köprüyü boydan boya geçen kabloların sonuncusunun çekilme işlemi gerçekleşecek. Tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Ana kabloların montajından sonra kabloların sıkıştırılması işlemine geçilecek. Bu sembol projede Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza ve emeği geçen herkese hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/05/2021, Perşembe günü yayınlandı, 290 defa görüntülendi
*