Gelibolu doğalgaza kavuşuyor

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün, son halat çekimi işlemi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Köprünün şantiyesinde düzenlenen etkinliğe katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gelibolu için bir müjde de bulundu. Turan, “Gelibolu’muza doğalgaz getirilmesi için resmi yazının çıktığı bilgisini aldık” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz gün Gelibolu’da uzun süredir beklenen doğalgaz ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Turan: “Gelibolu’ya doğalgaz getirme konusunda bildiğiniz üzere girişimlerimiz olmuştu. Ankara’da gerek bakanlılarla gerekse EPDK ile bu konunun çözülmesi için Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte yoğun mesailerimiz oldu. Bugün bu anlamlı mega projeyi ziyaretimiz esnasında, 318 metrede köprü kulelerinden EPDK Başkanımız Mustafa Yılmaz ile telefonla görüşerek göz bebeğimiz Gelibolu’muza doğalgaz getirilmesi için resmi yazının çıktığı bilgisini aldık. 24 Eylül 2020 tarihli ve 31254 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2953 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile merkez nüfusu 20 bin üzerinde olan ilçelerimize BOTAŞ tarafından doğal gaz ana iletim hattı yatırımı yapılmasına karar verilmişti. Çanakkale ilimizin kadim ilçesi Gelibolu da bu imkandan yararlanacak. EPDK’nın 20.05.2021 tarihli Kurul Kararıyla, Gelibolu ilçesinin doğal gaz dağıtım lisansına dahil edilmesi uygun görüldü. BOTAŞ ve dağıtım şirketi tarafından gerekli yatırımlar tamamlandıktan sonra inşallah 2022 yılı kış sezonu öncesinde Gelibolu ilçemize doğal gaz ulaştırılacak. Bu son dakika müjdesini, 318 m yükseklikte vermek de ayrıca özel ve anlamlı oldu. Köprümüz şimdiden hayırlı haberler vermeye vesile oldu. Doğal gaz Gelibolu hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/05/2021, Perşembe günü yayınlandı, 332 defa görüntülendi
*