Çan Esnafına 495 Bin TL’lik Destek

2 ay önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, pandemi döneminde zorlu günler geçiren ilçe esnafına Mayıs ayı meclisinde bir destek kararı daha aldı.

Çan Belediyesi’nin haberine göre; Belediyenin Mayıs ayı olağan meclisinde gündeme alınan ve tüm meclis üyelerinin desteği ile kabul edilen indirim kararı hakkında bilgi paylaşan Başkan Bülent Öz, “Derman Belediyecilik anlayışıyla daha önceki aylarda almış olduğumuz kararla, iş yeri kapanan esnafımızdan 2 ay boyunca kira almamıştık, yine pandemi sebebiyle faaliyetlerinde sıkıntıya düşen esnafımızdan da 2 ay boyunca kiralarında %50 indirime gitmiştik.

3.DESTEK PAKETİNDE %50 İNDİRİM MÜJDESİ

Şimdide Mayıs ayı meclisimizde kiracımız olan esnaflarımıza bir kez daha 2 aylık süre ile %50 kira indirimi kararı aldık ve ayrıca zorlu günlerde tüm esnaflarımıza bir nebzede daha derman olabilmek için ilçemizdeki ticarethane abonelerine %50 su indirimi gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Açıklamalarını sürdüren Başkan Bülent Öz, “Yapılan indirimlerle Çan Belediyesi olarak toplamda esnafımıza 495 bin TL belediyemiz bütçesince katkıda bulunmuş olduk.” bilgisini paylaştı.


Bu haber 20/05/2021, Perşembe günü yayınlandı, 518 defa görüntülendi
*