“Umutluyuz”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif tören düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Cumhuriyet Meydanı’nda, saat 10.30’da alternatif tören düzenlendi. Düzenlenen törende CHP ve İYİ Parti çelenkleri Atatürk büstüne sunuldu.

Törende CHP Gençlik Kolları tarafından yapılan açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları, başlattıkları ulusal kurtuluş savaşını zaferle sonuçlandırıp, emperyalizme ve onun yerli işbirlikçisi taşeronlarına dur demişlerdir. Samsun’dan başlattıkları kurtuluş mücadelesini tam bağımsız demokratik bir Cumhuriyetle taçlandırmışlardır. Çağdaş bir devlet kurma ve çağdaş uygarlıklarla bütünleşme yolunda verilen onur mücadelesi, aynı zamanda ezilen bütün dünya halklarının kendilerine örnek alacağı bir mücadele olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisinin siyaset anlayışının başında, gençlere hayallerini gerçekleştirebilecekleri imkânları hazırlamak gelir. Biz bunun için siyaset yapıyoruz. Gençlerimizle beraber, onların vizyonunu takip ederek Ülkemizin hak ettiği geleceği kurmak için çalışıyoruz.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir zaman gençleri yönetmek, yönlendirmek derdinde olmadık. Aksine gençlere bakarak, onları dinleyerek kendimizi yeniledik. Gençlerimizi belli kalıplara, şekillere sokmaya çalışmadık. Her alanda gençlerin mücadelesinin yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz: Bir ülkenin gençliğinin fikri hür, vicdanı hür bırakılmıyorsa, o ülkenin geleceği karartılıyor demektir. Bir iktidar ülkesinin gençliğini, en yaratıcı dönemlerinde işsizlikle, kredi borcu hacziyle baş başa bırakıyorsa; o iktidar memleketine en büyük ihaneti yapıyor demektir! Tüm çarpıklıkların farkındayız ama kendimize ve gençlerimize olan güvenimizle umutluyuz.

Bu bizim Ülkemizin gençlerine borcumuzdur. Gençlerimize Söz veriyoruz! AKP iktidarının siz gençlerden taksit taksit çaldığı özgürlüklerinizi, haklarınızı; CHP iktidarında sizlere iade edeceğiz!

19 Mayıs 1919’da Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatma kararlılığı ile Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve dava arkadaşlarını saygı, özlem ve şükranla anıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 19/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 198 defa görüntülendi
*