İYİ Parti’den Başkan Makas’a cevap

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ak Parti İl Başkanı Naim Makas, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya benzettiği için eleştirmişti. Başkan Makas’ın eleştirisine İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı’ndan cevap gecikmedi.

İYİ Parti konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik Bayramı törenlerine katılmak yerine tüm teşkilatları ile milletvekili karşılamaya giden, Doğu Türkistan da ki soydaşlarımızın namusu, canı, ırzı için ağzını bıçak açmayan, Filistin de çocuklar ölürken hala ülke sınırlarında İsrail’i koruyan Kürecik Radar Üssünü kapatmayan kapatamayanların milliyetçilikten bahsetmelerini komik buluyoruz. Biz hiç aynı masaya oturmadık ama Habur Oslo Dolmabahçe rezaletlerini, megri megri çekilirken ki gözyaşlarınızı, oy uğruna kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı devletin televizyonuna çıkardığınız o günleri de biz unutmadık Sayın Makas. O sebep ile kişi kendinden bilir işi diyerek bir açıklama yaparken durup bir düşünmeye davet ediyoruz.

Vicdandan bahseden sizlere asıl vicdanın evinde aş pişmeyip borcunu ödeyemeyen işçinin, kapısına kilit vurup intihar eden esnafın, üç kuruş emekli maaşı ile ay sonunu getiremeyen emekli vatandaşının halini düşünmek olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Sayın Makas, ülkenin çalkalandığı, iktidar partisinin ise konu ile ilgili suspus olduğu şu günlerde böyle gereksiz ve gündem değiştirme çabalarınız faydasızdır. Kirli, karmaşık ve yasal olmayan ilişkilerin ortaya döküldüğü şu günlerde sağduyulu olup, memleket için çözüm üretmenizi tavsiye ederiz. Şayet ülkenin gündeminden bihaber iseniz sizlere Youtube ve Twitter’ı açıp, gündemdekiler başlıklarını incelemeye davet ediyoruz. Not: İlk bölümler Youtube, son bölüm Twitter’da.” ifadelerine yer verdi.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 19/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 425 defa görüntülendi
*