Başkan Makas’tan Akşener’e tepki

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çok sert tepki göstererek; “Sayın Cumhurbaşkanımızı, İsrail’in eli kanlı başbakanı Netanyahu’ya benzetmek en hafif tabiriyle vicdansızlıktır!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, İsrail’in eli kanlı, bebek katili başbakanı Binyamin Netanyahu’ya benzetmenin büyük bir vicdansızlık örneği olduğunun altını çizen Başkan Makas, “Sayın Akşener’in bu söylemi, Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Siyasi hayatının tamamını Filistin davasına, katil İsrail devleti ile mücadeleye adamış, bu uğurda büyük bedeller ödemeyi göze almış Sayın Cumhurbaşkanımıza sırf siyasi rant uğruna böyle bir benzetmede bulunmak en hafif tabiriyle vicdansızlıktır” dedi.

“Ne siyasi ahlaka, ne de insanlığa sığar!”

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa gibi kutsal bir mesele ile Filistin’de yaşanan insanlık dramının siyasete alet edilmesinin hiçbir insani değerle bağdaşmadığını vurgulayan Başkan Makas, “Katil İsrail devleti, dünyanın gözü önünde kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden Müslüman kardeşlerimizi katlediyor. Evlerini bombalıyor. Hayallerini, geleceklerini elinden alıyor. Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar bu katliama karşı ayağa kalkmışken, Sayın Akşener adeta İsrail’in değirmenine su taşır gibi, Filistin’deki katliamın sona ermesi için günlerdir diplomasi trafiği yapıp, gecesini gündüzüne katan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, katil İsrail’in eli kanlı başbakanı Binyamin Netanyahu’ya benzetme cüretini gösteriyor. Sayın Akşener’in bu davranışı, ne siyasi ahlaka, ne de insanlığa sığar!” diye konuştu.

Başkan Makas, Meral Akşener’in lafa gelince milliyetçilikten dem vurduğunu ancak iş icraata gelince ülkenin milli manevi değerlerini adeta ayaklar altına alıp, gizli ittifak ortağı HDP’ye şirin görünmek adına tam tersi bir istikamete yöneldiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Esasında sayın Akşener’in bu söylemi, bir insanın siyasi rant ve koltuk uğruna nelerden vazgeçebileceğini gösteriyor. Milliyetçi olmak, Türk-İslam davasına sahip çıkmayı gerektirir. Gelinen noktada üzülerek görüyoruz ki, sayın Akşener PKK’nın siyasi uzantısı ve gizli ittifak ortağı HDP’yi kaybetmemek için bu prensiplerinden çoktan vazgeçmiş. İnanıyorum ki İYİ Parti’li kardeşlerimiz günü geldiğinde sandıkta bunun hesabını mutlaka soracaktır.”

Haber Merkezi


Bu haber 19/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 199 defa görüntülendi
*