Başkan Karaca’dan Vali Aktaş’a sorular

DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca, sosyal medyadan Vali Aktaş’a “Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş’tan aşağıdaki sorularımızı cevap bekliyoruz.” diyerek paylaşım yayınladı. 

Başkan Karaca’nın paylaşımı şu şekilde; “Bir Kanunda “Vali gereken önlemleri alır.” denmesi bu hukuka aykırı önlem ve kısıtlamaları ne yazık ki hukuka uygun hale getirmiyor. Emrin ya da yasaklamanın kanunda açıkça düzenlenmesi gerekirken bugün Türkiye’de idari yaptırımı ayakta tutmak düşüncesiyle hukuksuz bir çok karar ve uygulama gerçekleştiriliyor. Hukuka aykırılığı bir an için bir kenara bırakalım; peki bu önlem, tedbir ve uygulamalar ne kadar gerçeği yansıtıyor; ne kadar işlevsel ve faydalı? Bugün Çanakkale’mizden görüntüler aklımıza tekrar şu soruları getiriyor:

– AVM’lerin açık olduğu ve tıklım tıklım dolu olduğu göz önüne alındığında, sadece 40 yaş üzeri öğretmenleri aşılamak yerine, öğretmenlerin aşılanmasını hızlandırıp okulların açılması mümkün iken okullarımız neden kapalı?

– Kordonu kapatarak, vatandaşlarımızı tek şerit kaldırıma mahkum ettiğinizde bulaş riskini nasıl önlemiş oluyorsunuz?

– Alışveriş merkezlerinde mağazalar tıklım tıklım iken; lokantasını, restoranını, kahvehanesini, spor salonunu, yurtlarını, internet kafesini açamayan esnafımıza verecek cevabınız var mı?”

Özlem Kavuklu


Bu haber 19/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 334 defa görüntülendi
*