CHP’de Kuran-ı Kerim’li “Hain” Avı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi’nde geçen ay CHP Grubu’nda yaşanan depremin etkileri hala sürüyor. AK Parti ve MHP Grubu’nun oyları ile yeni dönemde başkan seçilen Nejat Önder’e destek veren CHP’li meclis üyesinin kim olduğu aradan geçen altı haftaya rağmen öğrenilemedi.

İl Genel Meclisi’nde 18 üyesi bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa ederek Cumhur İttifakı’nın desteğiyle meclis başkanı seçilen Nejat Önder’e oylamada CHP Grubu’ndan bir isim daha destek vermişti. CHP’de çok uzun süredir il başkanlığı, ilçe başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunan Önder’in bir oy farkla seçilmesi üye çoğunluğunu elinde tutan partide şok etkisi yaratmıştı.

Seçimin üzerinden iki aya yakın zaman geçmesine rağmen parti içerisinde CHP’lilerin “hain” olarak nitelendirdiği Önder’e oy veren üyenin kim olduğu hala ortaya çıkmadı.

KENDİNİ İSPAT İÇİN KURAN’A EL BASACAKLAR

CHP Grubu ise köstebek üyeyi bulma çalışmalarını ilginç yöntemlerle sürüyor. Son olarak gruptaki her üyenin telefon kayıtlarını kontrol edecekleri ve Cuma günü “hain değilim” diye kendini ispat etmek için Kuran-ı Kerim’e el basacakları iddia edildi. Önder’e destek veren meclis üyesini açığa çıkaramayan partililerin yöntemleri ise gün geçtikçe daha ilginç bir hal alıyor.

Haber Merkezi

 


Bu haber 18/05/2021, Salı günü yayınlandı, 1262 defa görüntülendi
*