“Bayramı evlerimizde ailelerimizle birlikte geçireceğiz”

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim  Makas tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlandı. 

Başkan Makas tarafından yayınlanan mesajda, “Rahmet, bereket ve merhamet ayı mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak bir bayrama daha kavuşmanın milletçe mutluluğunu yaşıyoruz.

İnancımızda önemli bir yere sahip bayramlar, birlik beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularımızın pekiştiği, bağlarımızın güçlendiği, aile büyüklerimiz ile hayattaki en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın sevindirildiği müstesna günlerdir.

Filistin halkına yapılan zulmün ve neredeyse gelişmiş tüm dünya ülkelerinin maalesef seyirci kaldığı; masum ve Müslüman Filistin halkının yaşadığı bu katliamın ve işlenen insanlık suçunun gölgesinde girdiğimiz Ramazan Bayramı hepimiz için çok daha buruk geçmektedir.

Son dönemde alınan kısıtlama tedbirleri neticesinde koronavirüs vaka sayılarında önemli bir düşüş görülse de, bu bayramı tam kapanma önlemleri dolayısıyla maalesef sevdiklerimizden ayrı geçireceğiz. Bu yönüyle bir yanımız buruk olsa da, önceliğin insan sağlığı olduğu düşüncesinden hareketle tedbirlere sıkı sıkıya uyup, bayramı evlerimizde ailelerimizle birlikte geçireceğiz. Bu vesileyle aziz vatandaşlarımızdan ricam, kısıtlama tedbirlerine riayet edip, bayram kutlamalarını teknolojik iletişim araçları vasıtalarıyla yapmalarıdır. Tedbirler dâhilinde hep birlikte hareket ettiğimizde, önümüzdeki bayramları tıpkı eski günlerdeki gibi bir araya gelerek kutlamamızın önünde hiçbir mani olmayacaktır.

Birçoğumuzun ailesinden de vefatların yaşandığı, bu çerçevede Çanakkaleli hemşehrilerimizin de duygusal anlamda zor zamanlar yaşadığı koronavirüsle mücadele dönemini tamamıyla geride bırakmak en büyük arzumuz. Bu sebepten ahirete irtihal eden tüm vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet dilerken, sağlık çalışanlarına, vefa destek ekibi ile kapı kapı yardıma koşan gönüllülere hassaten teşekkürlerimi iletiyorum. Bu zorlu süreci hep birlikte aşabileceğimiz gerçeğinden şüphemizin olmadığı gibi gerekli tedbirlere uymaya devam etmenin de bir zorunluluk olduğunu biliyoruz. Hep birlikte aynı hassasiyetle bu sürecin de üstesinden gelip eski sağlıklı günlere kavuşabilmemizi temenni ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çanakkaleli vatandaşlarımız olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, nice bayramlarla birlikte kavuşabilmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadeleri yer aldı.


Bu haber 12/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 199 defa görüntülendi
*