O eski halinden eser yok şimdi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz haftalarda yeni binasına taşınan Eceabat Belediyesi, ilçe halkına tüm birimleri ile hizmet vermeye başladı. Yıllardır kullanılan iskele karşısındaki eski binada ise yalnızca belediyenin isminin izi kaldığı görüldü.

Eceabat Belediyesi, geçen ay tüm birimleri ve tüm evrakları ile yeni yerine taşınmış, iskelenin tam karşısında yer alan eski bina ise depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılmıştı.

Yeni binada daha ferah ve daha iyi hizmet veren belediyenin çalışanları da halinden pek memnun. Başkan Saim Zileli de özel gün kutlamalarını ve pandemi dolayısıyla yaptığı açıklamalarını yeni makam odasından verdiği fotoğraf karesi ile yapmaya başladı.

SON MİSAFİR AKŞENER OLDU

Pek çok anı biriktirilen eski binada son olarak, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti’li başkan tarafından ağırlanmıştı. 18 Mart törenleri dolayısıyla Çanakkale’ye gelen Akşener ve parti kurmayları, esnafın nabzını tuttuktan sonra 2019’da ittifaksız kazanan Başkan Zileli’ye anlamlı bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Eski dönem başkanlarının kullandığı makam odasında yalnızca 2 sene hizmet veren Başkan Zileli, seçildiğinden beri sosyal konutlar ve küçük sanayi sitesi gibi pek çok projeye imza atmasının yanı sıra hem depreme dayanıklı hem de göze hitap eden güzelliği ile dikkat çeken yeni binayı da belediye binası yaptı.

Haber Merkezi

 


Bu haber 10/05/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 267 defa görüntülendi
*