Denetimler Sıkı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Pandemi nedeniyle 29 Nisan 2021 itibariyle başlayan “Tam Kapanma” sürecinde, o dönem vaka oranında birinci olan Çanakkale’de ülke genelinde olduğu gibi sıkı denetimler uygulanmaya devam ediyor.

Kent merkezi ve ilçe merkezlerinde Emniyet görevlileri, köylerde Jandarma kuvvetleri, gemilerde ise Sahil Güvenlik ekipleri dışarıda gördükleri vatandaşlara kimlik ve izin belgesi soruyor.

Çanakkale Boğaz hattı ve Adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ’ın gemilerine binen araçlara ve yayalara kimlik, seyahat izin belgesinin yanı sıra hes kodu da sorularak virüsün yayılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Gestaş’ın güvenlik görevlileri gemiye her binene izin belgesi ve HES kodu Özellikle Eceabat’ta görev yapan polis memurlarının İstanbul gibi büyükşehirlerden gelerek Boğaz’dan geçiş yapmak isteyen araçlara, evrak sorma konusundaki disiplini dikkatlerden kaçmadı.

İl genelinde, kısıtlamalara uyulduğu görülürken çalışanlar ve zorunlu alışveriş için çıkanlar haricinde, kısıtlama döneminde evlerinden çıkmayan kent halkının duyarlılığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Vaka oranında birinci olan Çanakkale’de, kapanma sonrası vaka oranlarında da hızla düşüş kaydedildi. Hastane doluluk oranları da düşerken kent halkı da bayram sonrasında derin bir nefes alacağa benziyor.

Haber Merkezi


Bu haber 10/05/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 191 defa görüntülendi
*