Zorluklar birlikte aşılıyor

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale geçtiğimiz haftalarda, adeta alev topuna dönmüş ve vaka sayıları göz önüne alındığında zirveye yerleşmişti. Tam kapanma ve tedbirlerin sıkılaşması ile birlikte, vaka sayıları yarı yarıya düştü, Çanakkale rahat bir nefes aldı. Koronavirüs tedbirleri, sık sık Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından denetleniyor. Kent yönetimi, bir arada, organize bir şekilde adeta Türkiye’ye örnek oluyorlar. Vali Aktaş ve Başkan Gökhan, pandemi sürecinde, karşılaşılan zorlukları birlikte aşmak için çalışmalara devam ediyorlar. Vatandaşlar ise ortaya çıkan uyum karşısında “A takımı örnek oluyor” yorumlarında bulundular.

Çanakkale’nin en çok özlediği manzaralardan birisi, şüphesiz organize ve birlikte hareket eden yöneticiler. Kent genelindeki siyasi havanın gergin olması ve kutupların sürekli olarak birbirlerine yüklenmesi, Çanakkale’de birçok projenin ise askıda beklemesine yol açıyor.

Öte yandan koronavirüs sürecinde, alınan tedbirler ve denetimler noktasında, Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın uyumu ve birlikteliği ise görülmeye değer. Sürecin başından itibaren Vali Aktaş, Başkan Gökhan, ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan, denetimleri birlikte yaptı. Ayrıca vatandaşlar, esnaflar yine A takımı tarafından sahada birlikte ikaz edildi.

Geçtiğimiz gün ise Pazar yerlerinde pazarlar kuruldu. Vatandaşlar Pazar alışverişlerini yaparlarken, bir taraftan da denetimler sürdürüldü. Vali Aktaş ile Başkan Gökhan, sabah erken saatlerde Pazar alanına giderek, birlikte incelemelerde ve denetimler bulundular. Çanakkale’de zorlukların birlikte aşıldığı ve vaka sayılarının yarı yarıya düşmesi bu organize tavrın sonucu oldu diyen vatandaşlar, “Görmek istediğimiz manzaralar” yorumlarında bulundular.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/05/2021, Pazar günü yayınlandı, 329 defa görüntülendi
*