Ahmet Alp için kolları sıvadılar

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün SMA ile mücadele eden Ahmet Alp için barolar harekete geçti. Moderatörlüğünü Baro Başkanı Bülent Şarlan’ın yaptığı instagram canlı yayınında, Ahmet Alp’e destek olundu. Baro başkanlarının bağlandığı canlı yayın yaklaşık 2 saat sürerken, başkanlar kolları sıvadılar.

Çanakkale SMA ile mücadele eden yavrusu Ahmet Alp için seferber oldu. Ahmet Alp’in tedavi olabilmesi için kentte başlatılan seferberlik devam ederken, geçtiğimiz gün baro başkanları sürece dahil oldular. SMA ile mücadele eden Ahmet Alp’e destek olabilmek için instagram üzerinden canlı yayın gerçekleşti. Gerçekleşen canlı yayının moderatörlüğünü Baro Başkanı Bülent Şarlan üstlenirken, Baro konuyla ilgili, “İlimizde yaşayan SMA TİP 1 hastası Ahmet Alp’in tedavi olması amacıyla düzenlenen destek yayına katılan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, Tekirdağ Barosu Başkanı Av. Sedat Tekneci, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ve Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’a destekleri için teşekkürlerimizi sunarız” bilgilendirmesinde bulundu.

Bağışların gemi metaforu ile yapıldığı kampanyada, 1 gemi 50 TL olarak belirlendi. Baro başkanları ve baroların yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı canlı yayında, çok sayıda bağış toplandı. Yaklaşık 2 saat süren canlı yayın toplumun birçok kesimi tarafından takdir gördü.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/05/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 341 defa görüntülendi
*