Mayıs takvimi belli oldu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nin pandemi önlemleri kapsamında “çevrim içi” olarak yürüttüğü atölye ve etkinlik programlarının mayıs ayı içerikleri, tüm çocuklara birbirinden neşeli, eğlenceli ve keyifli öneriler sunuyor.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre; Çocuk Kültür Evi’nin, “İlham Veren Portreler” başlığıyla hazırladığı sunum, çocuklara bugün ünlü girişimci Mark Zuckerberg’i daha yakından tanıma fırsatı sunacak. Mayıs ayının bir diğer etkinliği olan “Renkli Fikirler Atölyesi” çerçevesinde ise çocuklar, 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü “Evde Bilim” başlığıyla sunulan “Sütte Dans Eden Renkler” deneyiyle bilimin kapıları aralayacak.

Çocuk Kültür Evi, “Evde Yazar Sohbetleri” başlığıyla gerçekleştirdiği ve yazarların Kültür Evi’ne özel hazırladığı çevrim içi sohbetler kapsamında, 22 Mayıs 2021 Cumartesi günü çocukları çocuk edebiyatının usta kalemi Yalvaç Ural ile buluşturacak.

Mayıs ayı boyunca her pazartesi “Haftanın Kitabı”, her salı “Neşeli Sözlük” her perşembe “Çocuğum Haklarım Var” ve her cuma günü “Haftanın Filmi” önerileri tüm çocukları bekliyor olacak. Programın ilgiyle takip edilen bir diğer başlığı olan “Günün Makalesi” ise mayıs ayı boyunca yine her çarşamba günü ebeveynlerin faydalanabilecekleri makale önerilerini takipçilerin beğenisine sunacak.

Çocuk Kültür Evi eğitmenlerince hazırlanan programa, Çocuk Kültür Evi’nin Facebook, İnstagram, Twitter ve Youtube hesapları üzerinden ulaşılıyor olacak.


Bu haber 05/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 457 defa görüntülendi
*