Bu zor günlerde çocukları mutlu ettiler

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri çocuk hastaları ziyaret etti. Çocuklarla uzun uzun sohbet eden ve ilgilenen emniyet mensupları, yüzlerde bir benze olsun gülümseme yarattılar.

Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası’nda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi Çocuk servisinde yatan çocuklara düdük, şapka ve kitap hediye edildi.

Hafta etkinlikleri kapsamında Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Yasin Pala ile mesai arkadaşları tarafından hastanede yatan çocuklar ve aileleri ziyaret edildi. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen ziyaretlerde çocuklara düdük, şapka ve kitap hediye edilirken hafta hakkında da bilgiler verildi.

Polisler çocuklara birer fahri trafik polisi olduklarını anlatıp ebeveynlerinin hatalı araç kullanmaları ya da başka bir sürücünün hata yaptığını tespit etmeleri durumunda kendilerine verilen kırmızı düdüğü çalarak ikazda bulunmalarını söyledi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Kiraz ve Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Fatih Battal’dan hastanede yatan çocuklar hakkında bilgi alan polis ekipleri hastane ile bu gibi işbirliklerini sürdüreceklerini aktardılar.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 231 defa görüntülendi
*