Bozcaada’ya arazöz tahsis edildi

3 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait bir adet arazözün kırsal ve orman yangın işlerinde kullanılmak üzere Bozcaada Belediye Başkanlığı’na tahsis edilmesi nedeniyle Bozcaada Belediyesi’nin sosyal medya hesabından teşekkür yazısı yayınladı.

Başkan Yılmaz teşekkür yazısında; “Bozcaada Belediye Başkanlığı’nın talebi üzerine Orman Genel Müdürlüğü’nün 06.04.2021 tarih ve 841961 sayılı oluruna istinaden Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait bir adet arazözün kırsal ve orman yangın işlerinde kullanılmak üzere Bozcaada Belediye Başkanlığı’na tahsis edilmesi ile ilgili protokol süreci tamamlanmış, araç ilçemize ulaşmıştır.

Özellikle yaz aylarında bu tip yangınlarla mücadele için elzem olan araç için Çanakkale Ak Parti Milletvekili Sayın Bülent Turan’a konu ile ilgili taleplerimizi geçtiğimiz aylarda iletmiştik.

Aracın tahsis sürecindeki son derece olumlu yaklaşımları, konuyu takip ve müspet bir şekilde sonuçlanmasındaki emekleri için en başta Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan olmak üzere Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’e, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci’ye ve Ayvacık Orman İşletme Müdürü Murat Aksoy’a şahsım, kurumum ve Bozcaada Halkı adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Özlem Kavuklu


Bu haber 05/05/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 306 defa görüntülendi
*