Tekel esnafından Başkan Gökhan’a teşekkür

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun son toplantı kararları kentte tartışmalara neden oldu. Kurulda yer alan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tekel bayilerin içki yasağını da kapsayan tutanağa imza atınca kentlilerden tepki yağdı. Başkan Gökhan ise bugün imzasını bir dilekçe ile geri çekerek vatandaşlardan özür diledi. İmzasını geri çekerek esnafın yanında yer aldığını gösteren Gökhan’a teşekkür de gecikmedi.

Tekel dükkanı sahibi olan genç işletmeci Deniz Öztürk de sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile Başkan Gökhan’a teşekkür etti.

Öztürk, hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
“Karardan imzasını çeken ve kapalı olan tekel büfe ruhsatlı iş yerlerinin ruhsat değişikliği ile bakkal ruhsatı yapılabileceğini söyleyen @BSKulgurgokhan ‘a teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu süreçte mağdur olan esnafa ekonomi destek paketi açıklamasını talep ediyoruz.”

Öte yandan Öztürk, tam kapanma tedbirlerine alkollü içki yasağının da eklenmesini, “Adı geçen yasak fiili bir zorlamanın sonucu olarak uygulanmaya çalışılmaktadır” diyerek yasağı yargıya taşıyan isim olarak biliniyor.

Eylem GÖZELDERE


Bu haber 04/05/2021, Salı günü yayınlandı, 780 defa görüntülendi
*