Halkevi yönetimi değişti

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Halkevinde yönetim değişikliği yaşandı. Yeni yönetim online ortamda bir araya gelirken, Halkevi konuyla ilgili bir yazılı basın açıklamasında bulundu. Halkevi tarafından yapılan açıklamada, “Direnişin, dayanışmanın ve mücadelenin olduğu yerde umut her zaman vardır” ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale Halkevinin yeni yönetimi geçtiğimiz günlerde belirlendi. Yönetim, koronavirüs tedbirlerinin uygulandığı, içinde bulunduğumuz tam kapanma döneminde, online olarak bir araya geldi.

Çanakkale Halkevi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “AKP iktidarının yürüttüğü neoliberal politikalar toplumumuzun giderek yoksullaşmasına sebep olmaktadır. Uyguladığı gerici politikalarla, kadın düşmanı politikalarla ve antidemokratik uygulamalarla ülkemizdeki kalan son demokrasi kırıntılarını da yok etmekte, tek adam devletine dönüştürmektedir. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarının eklenmesiyle de gerek ekonomik gerek güvenlilik sebebiyle ülke iyice yaşanmaz hale gelmiştir. Nüfusun çoğunluğunun yoksul olduğu ülkemizde bu zor koşullara dayanamayan esnaflar iflas etmekte, mülksüzleşmekte ve hatta intihar etmektedir. Mevcut iktidar bu duruma karşı halkı desteleyen politikalar yerine büyük sermayeyi ve kendi iktidarını garanti altına almaya çalışmaktadır.

Halkı, esnafı açlığa mahkûm eden, dükkânını kapattıran, halkı virüse teslim eden halkın sağlık ve eğitim hakkına erişebilirliğindeki eşitsizlikleri pandemiyle birlikte daha da derinleştiren ve sermayenin ihtiyaçlarını karşılamaktan başka hiç bir iş yapmayan AKP iktidarı son bulmalıdır. Ne yoksulluk ne ölüm kaderimizdir. Bunu başarmanın tek yolu yan yana gelip birlikte mücadele etmektir.

Hiçbirimiz umutsuz olmamalıyız. Direnişin, dayanışmanın ve mücadelenin olduğu yerde umut her zaman vardır” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/05/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 222 defa görüntülendi
*