“Yaşanabilir bir düzen için beraber mücadele edelim”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir açıklama yaparak “Yaşanabilir bir düzen için beraber, yan yana mücadele edelim” dedi.

Başkan Yıldızlar açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ”Gelin hep birlikte hayatlarımıza kast eden, yaşamlarımızı çalanlara karşı emeğin sesini yükseltelim, haklarımızı alalım, yaşanabilir bir düzen için beraber, yan yana mücadele edelim.

Dünyanın her yerinde iktidarlar, bir yandan pandemiyi durdurmak için önlemlere girişirken diğer yandan da “üretimin devamlılığı” adı altında işçileri, emekçileri işçi sağlığı ve iş güvenliğinin esamisi okunmayan koşullarda virüsle burun buruna çalıştırmaktan vazgeçmemiştir. 1 Mayıs vesilesiyle bir kez daha söylüyoruz: İşçiler, emekçiler geleceğimizdir, umudumuzdur. İşçilerin maruz kaldığı hak gasplarına, hayatlarına mal olan koşullara karşı ses yükseltmek, geleceğimize sahip çıkmak demektir. Sendikal ve Sosyal güvenlik haklarının eksizsiz güvence altına alındığı aklın ve bilimin öncülüğünden insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam istiyoruz” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 30/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 224 defa görüntülendi
*