Yaklaşık 3 Milyonluk borç kapatıldı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Umurbey Belediye Başkanı Dr. Erdal Doğan daha önce AK Parti’de olan Belde’nin seçimini kazandıktan sonra Belediye’yi çok yüksek bir borç ile devraldığını belirterek yaklaşık 3 Milyonluk borç kapattıklarını söyledi.

Başkan Doğan seçildiği günden bu yana Belediye ile ilgili meşakkatli bir çalışma içerisine girdiğini ve önceliği borçların kapatılmasına verdiğini ifade etti. Ancak şu ana kadar vatandaşa olan borçların ödendiğini devlete olan borcun henüz bitmediğini belirtti. Belediye’ye ait benzinliği ikiye bölerek oradan belediyeye yüksek miktarda kira geliri sağladığını, yine Belediye’ye ait hamamın da işletmeye verilerek buradan da gelir elde ettiklerini bildirdi.

Umurbey’de iki hedef öne çıkıyor

Başkan Erdal Doğan Umurbey Belediyesi ile ilgili iki ayrı hedefin öncelikli olduğunu söyledi. Tarım faaliyetlerinin özellikle meyve yetiştiriciliğinin yüksek oranda yürütüldüğü Belde’nin soğuk hava deposunun yenilenmesi, kapasitesinin ve niteliğinin arttırılması hedefi ilk sırada yer alıyor. İkinci hedef ise tarımla uğraşan vatandaşlara tarımsal üretimde zirai ilaçların azaltılması ve doğru kullanımın sağlanması ile ilgili eğitim vermek ve bu eğitim düzenini oluşturmak. Umurbey halkının büyük kısmın tarım ile ilgileniyor. Ancak bölgede tarım faaliyetlerinin geleneksel bilgi akışı ile yürütülmesi nedeniyle zirai ilaçların kullanımı yüksek. Başkan düzenlenecek eğitimle bu ilaçların kullanımını mümkün olduğu ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 30/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 329 defa görüntülendi
*