Öğrenciler uzay heyecanını deneyimledi

NASA tarafından Mars’a gönderilen “Perseverance” ile uzay bütün dünyanın merak konusu olmaya başladı. Bu kapsamda Çanakkale Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu öğrencileri de “eTwinning”  projesiyle uzay heyecanını deneyimledi.

“eTwinning” projesi kapsamında Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu sınıf öğretmeni İlay Sultan Yurteri rehberliğinde gerçekleştirilen projede öğrenciler farklı iller ve Azerbaycan’daki akranları ile uzay projesinde buluştular. Ülkemizden sekiz farklı şehrin Azerbaycan ile kurduğu ortak proje “SPACE@TR” ile öğrenciler uzayla ilgili eğlenceli ve öğretici deneyimler yaşama fırsatı yakaladı.

Proje hakkında konuşan İlay Sultan Yurteri “Proje süresince ortak okullardaki öğrenciler ve öğretmenler olarak uzay hakkında bilgiler edinerek yenilikçi çalışmalar yaptık. Astronomi deneyleri, sanal uzay gezileri, uzay hikayeleri, kodlama faaliyetleri, gezegen oyunları, uzay filmleri izleme, roket ve gezegen maketleri yaparak eğlenceli ve öğretici bir süreci tamamladık. Bu eğlenceli süreç salgın döneminde öğrencilerimize multidisipliner çalışma fırsatı sunma açısından da katkı sağladı. Projemiz ile ilgili velilerimizden ve öğrencilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz, bu dönüşler biz proje öğretmenlerini mutlu ediyor ” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 30/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 364 defa görüntülendi
*