Kısıtlamada iki konuya dikkat!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ve Çanakkale Valiliği’nin internet sayfasında da yer alan tam kapanma ile ilgili kısıtlama kararlarında vatandaşların dikkat etmesi gereken iki konu öne çıktı. Vatandaşlar (engelli vatandaşlar hariç) hafta içi saat 10.00 ve 17.00 arasında evlerine en yakın marketten yapacakları alışverişlerine araç ile gidemeyecekler. İkinci olarak da zincir ve süper marketler pazar günleri kapalı olacak.

Bu iki konu İçişleri Bakanlığı genelgesinde şu şekilde verildi; “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcıların 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet göstermesine, vatandaşlarımızın zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, balıkçı, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilmelerine. Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, balıkçı, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmalarının evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilmelerine karar verildi.

Yukarıda belirtilen uygulamanın zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olmasına, zincir ve süper marketlerin pazar günleri kapalı kalmasına karar verildi.”

Ş. Ezgi Tuncel

 

 


Bu haber 29/04/2021, Perşembe günü yayınlandı, 133 defa görüntülendi
*