“Sırtımızdan bir yük inmiştir”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bu gün düzenlenen basın açıklamasında Nejat Önder’in İl Genel Meclisi’nde başkan seçildikten sonra AK Parti’ye geçmesine değinerek CHP’lilerin oyları ile İl Özel İdaresi’ne seçildiğini hatırlattı ve “CHP’lilerin ve bu partiye oy verenlerin hak ve hukukunu yemiştir. Parti olarak hakkımızı helal etmiyoruz.” dedi. Öte yandan parti içerisinde siyasi etiğe ve demokratik düşünceye uygun olmayan harekeler sergilediğini belirterek; “sırtımızdan bir yük inmiştir.” ifadesini kullandı.

Başkan Gökhan’ın açıklaması şu şekilde; “Transfer ettiğiniz insan, eski ilçe başkanımız, il başkanımız Nejat Önder. Bu sıfatları taşırken Cumhuriyet halk Partisi Genel Başkanı kimdi acaba? 2 sen oldu daha CHP’den aday olarak il genel meclisine gireli. O zaman genel bakan kimdi? Sayın Kemal Kılıçdaroğloydu. Parti Cumhuriyet Halk Partisiydi. Ne oldu? İki senede mi CHP yön değiştirdi?

Sayın Nejat Önder’in siyasi eksilerini de hatırlamamak lazım diye düşünüyorum. Ama insanlar biliyor. CHP’deyken demokrasi dışı davranışlarını, etik olmayan davranışlarını hepimiz biliyoruz ve unutmuyoruz.

Para yiyip yemediğini ben bilmem, hiç de ilgilendirmez. Ama CHP’lilerin, bu partiye oy verenlerin hak ve hukukunu yemiştir. Siyasi Etik Yasası çıkmalıdır ve parti değiştirmeler yasaklanmalıdır. Eğer bu partiden şikâyetin varsa istifa edersin. Bir sonraki seçimlerde de o partiden seçime girersin. Bu siyasi etik anlayışına sığmaz.

Sırf yaranmak için bu tür hareketleri, davranışları ve düşünceleri tercih ediyor. Son derece yanlıştır. CHP’li insanlar bunu hoş karşılamıyor. Çok yanlış yapıyor. Yanlıştan dönmesini tavsiye ederim çünkü bu bir hak meselesidir. Parti olarak hakkımızı helal etmiyoruz.

Ben bu makamı işgal ediyorsam CHP’den aday olarak ediyorum. Eğer CHP’den bir şikâyetim olursa partiden istifa ederim. Bu makam CHP’ye aittir. Dolayısıyla CHP ile ilgili söylediklerini asla hoş karşılamadığımı belirtmek istiyorum ve ben şöyle düşünüyorum; sırtımızdan bir yük inmiştir.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 27/04/2021, Salı günü yayınlandı, 378 defa görüntülendi
*