“Esefle kınıyoruz”

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, ABD Başkanı Joe Biden’ın, 1915 olayları ile ilgili soykırım demesi üzerinde bir açıklamada bulundu. Başkan Ural, “Ülkemizi töhmet altında bırakan bu açıklamaları esefle kınıyoruz. Bu açıklama Türkiye – ABD ilişkilerine olduğu kadar, Ermenistan Halkı ile Türkiye Halkı arasında bir uzlaşıya ulaşılmasına da olumsuz etki yapacak ve onarılması güç yaralar açacaktır” dedi.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, ABD Başkanı Joe Biden’a tepki gösterdiği açıklamasında, “ABD Başkanı Joseph Biden’ın 1915’te yaşanan acı olayları “soykırım” olarak nitelemesi büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştir. Ülkemizi töhmet altında bırakan bu açıklamaları esefle kınıyoruz. Bu açıklama Türkiye – ABD ilişkilerine olduğu kadar, Ermenistan Halkı ile Türkiye Halkı arasında bir uzlaşıya ulaşılmasına da olumsuz etki yapacak ve onarılması güç yaralar açacaktır. Özellikle Ülke liderlerinin üzerine düşen, geçmişte yaşanan trajedi üzerinden yeni bir gerilime yol açmak değil, ortak acının yaralarının sarılmasına çalışmak olmalıydı. Bu açıklama ile bu fırsat da kaçırılmıştır.

Vatandaşlarımızın hak ettiği refaha kavuşması için, Ülkemizin dünyadaki eski saygınlığını yeniden kazanması için AKP iktidarının bir an önce gitmesi gerekiyor. Ülkemizin donanımlı, ekonomiyi yönetmeyi bilen, dış politikada Ülkemize yakışır saygın tavrı ortaya koyabilen yetkin kadrolara ihtiyacı var. Kimse endişe etmesin; bu kadrolar Cumhuriyet Halk Partisinde mevcut. Önümüze gelecek ilk sandıkla iktidara geleceğiz. Vatandaşlarımızın refahı, huzuru için atacağımız adımlar, uygulayacağımız politikalar hazır. Milletimize sözümüz var: Güzel Ülkemize hak ettiği saygınlığı, her bir vatandaşımıza hak ettiği huzuru, refahı yeniden kazandıracağız!

Son söz olarak unutulmamalıdır ki; tarihte hiçbir iktidar yok ki halka karşı giriştiği savaşı kazanmış olsun. Emin olun bizler bu ülkenin geleceğini Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızla birlikte tekrar inşa edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 27/04/2021, Salı günü yayınlandı, 138 defa görüntülendi
*