Tam kapanma olacak mı?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ramazan ayının başında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunmuş ve 14 gün sürecek olan kısmi kapanma süreci başlamıştı. 

Ramazan ayı sürecinde 14 gün geride kaldı ve aradan geçen 2 haftalık süreçte vaka sayıları artmaya devam etti. Ortaya çıkan tabloda son 3 gündür vaka sayılarında ciddi şekilde düşüş yaşanırken, aynı oranda yapılan test sayıları da düştü. Düşük test sayısında vaka sayılarının düşmesi vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. “Test sayıları yeterli mi? Risk altındaki vatandaşlara yeterli düzeyde test yapılıyor mu?” soruları en çok konuşulan konular arasında bulunuyor.

Öte yandan bugün akşam saatlerinde kabine toplantısının gerçekleşmesi ve sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararların kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Vatandaşlar bu şekilde devam ederiz, bayramda tam 4-5 günlük tam kapanma olur yorumlarında bulundular. Bazı vatandaşlar ise bayram sürecini de içine alan 14 günlük bir kapanma olabilir değerlendirmesini ortaya attılar.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/04/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 211 defa görüntülendi
*