Başkan Makas’tan net tepki: “Yazık!”

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, 1915 olayları ile ilgili ABD Başkanı Joe Biden’ın soykırım ifadelerine tepki gösterdi. Başkan Makas, aynı zamanda HDP ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na da tepki gösterdi. Başkan Makas, “Yazık!” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden geçtiğimiz gün 1915 olayları ile ilgili soykırım ifadesini kullandı. Soykırım ifadesinin kullanılmasının ardından Türkiye’de siyaset hareketlendi ve birbiri artına tepki açıklamaları gelmeye başladı. AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ta ABD’nin açıklamasına tepki gösteren isimlerin arasında bulunuyor.

Şanlı tarihimize, hiç kimse asılsız iddialarla gölge düşüremez”

Başkan Makas konuyla ilgili, “Şanlı tarihimize, hiç kimse asılsız iddialarla gölge düşüremez. Nitekim aziz milletimiz, kültürel ve insani değerleriyle, savaşta da barışta da tüm dünyaya örnek olmuş ve bu anlamda defalarca ders vermiştir.

ABD’nin haydutluğuna tabi ki HDP’den destek var! Yazık!”

Vietnam’da ve Afganistan’da milyonlarca insanın ölümüne sebep olan, milyonlarca Kızılderili’yi ve Iraklı’yı katleden, Yemen’de binlerce çocuğun açlıktan ölmesine sebep olan, Afganistan’ı dümdüz eden, dünyanın en büyük tehdidi ABD’nin haydutluğuna tabi ki HDP’den destek var! Yazık!

Bunu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına söylemek bize zul gelse de, kendi devletinin reflekslerine ve siyasal duruşuna güvenmeyen ve Ermenistan’daki bir partinin İl Başkanı gibi tweet atan CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, meseleyi “Biz Birlikte Türkiye’yiz” diyen Türkiye Ermenileri 85. Patriği Sahak Maşalyan’dan dinlemesini öneriyorum.

Oyunu kerhen veren vatanperver CHP’lilerin de, seçimlerde HDP ile aynı tarafa oy atan İYİ Parti’nin milliyetçi tabanının da bu durumdan rahatsız olduğunu çok iyi biliyoruz.

Mesele Biden’ın ne söylediği ya da ne yaptığından öte, bizim milletçe devletimizin ardında hangi reflekslerle durduğumuzdur.

Gururla ifade etmek isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacak, bölgesinde barış ve huzuru tahsis etmek adına tarihin kendisine yüklediği kadim sorumluluğu yerine getirmeye devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 26/04/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 206 defa görüntülendi
*