Pandemiye rağmen coşkuyla kutlandı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin dört bir köşesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı pandemiye rağmen coşkuyla kutlandı. Pandemi nedeniyle eski yıllardaki gibi kutlamalar yapılamasa da yerel yönetimlerin kendi imkanlarıyla yarattığı coşku çocukların yüzünü güldürdü. Pek çok ilçede belediyeler müzikli kutlama araçları ile çocukların bayramını renklendirdi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan eşi ile çocuklar için 23 Nisan videosu çekti. Çanakkale Belediyesi sokakları bayraklarla donattı ve müzikli belediye aracı Çanakkale sokaklarında çocuklara bayram coşkusunu yaşatmak için dolaştı.

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında pandemi ve sokağa çıkma yasağı sebebiyle bayram coşkusunu evlerinde geçiren çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Bayramiç Belediyesi tarafından hazırlanan araçlarla bayram coşkusu, çocukların ayağına götürüldü. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun programa katılarak, balkonlarda, camlarda coşkuya ortak olan halkın bayramlarını kutladı. Çocuk şarkıları ve marşların çalındığı araçlar, tüm ilçeyi sokak sokak dolaştı.

Çan Belediyesi’nin aracı da bayram coşkusunu Çan sokaklarında dolaşarak Çanlı çocuklara yaşattı. Çocuklar aileleri ile evlerinin balkonlarından bayram coşkusuna ortak oldu.

Gelibolu Belediyesi’nin aracı 23 Nisan coşkusunu caddelere ve sokaklara taşıyarak, şarkılar ve marşlarla çocukların bayramını kutladı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da, çocuklara ayyıldızlı bayrak ve balonlar armağan etti.

Gökçeada Belediyesi kısıtlamalardan dolayı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir gün önce kutlamaya başladı. Çocuklar için 23 Nisan ağacı hazırladı. Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin de çocuklar için bir mesaj paylaştı. Mesajda; “Sizleri sokağa çıkma saatleriniz olan 14:00 ve 18:00 arasında Belediyemiz önünde hazırladığımız 23 Nisan ağacından mektuplarınızı almanız için bekliyor olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Lapseki’de ise Covid 19 pandemi koşulları nedeniyle kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için belediye tarafından kutlama aracı hazırlatarak çocukların bayram sevinçlerine ortak olundu.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 25/04/2021, Pazar günü yayınlandı, 167 defa görüntülendi
*